Na już

Czas płynie swoim tempem. Dla jednych jest to tempo zawrotne, szalone, nie do opanowania. Dzień się rozpoczyna i za chwile już się kończy. Nie ma miejsca na pauzę, oddech, chwilę na zastanowienie. Rzeczy dzieją się szybko, bo muszą dziać się sprawnie. Wszyscy pędzą, są ciągle online pod telefonem, mailem, komunikatorem. Żyją jakby pod prądem – paraliżowani nową informacją, która dociera do nich lotem błyskawicy i tak samo szybko musi przez nich zostać przetworzona.

Wychowaliśmy się i wyrośliśmy w świecie ciągłej gonitwy. Z domu do szkoły. Ze szkoły na zajęcia, stamtąd jeszcze gdzieś na dodatkowe lekcje, w końcu wpadamy na chwilę do domu. Pod własnym dachem czekają nas obowiązki – praca domowa, ogólne porządki, pranie, gotowanie, sprzątanie. W podskoku. Biegiem do łóżka, gdzie krótki sen musi wystarczyć na ekspresową regenerację organizmu.

Od małego oglądamy jak mama staje rano na równe nogi i pędzi codziennie za tymi samymi sprawami – psem wyprowadzanym na dwór, śniadaniem dla całej rodziny, ogarnięciem swoich własnych włosów i odnalezieniem w miarę prostej koszuli dla taty. Ten z kolei codziennie gna na złamanie karku do pracy i z pracy, żeby zdążyć na czas z zawiezieniem i odwiezieniem wszystkich zainteresowanych dodatkowymi aktywnościami po szkole..

Od najmłodszych lat ci sami rodzice powtarzają nam, że możemy mieć dokładnie wszystko, co sobie zamarzymy. Mówią, że chcieć to móc a niebo jest jedynym ograniczeniem naszych możliwości. Nie podcinają skrzydeł marzeniom, nie stają na drodze do realizacji pasji. Wspierają i uczą, że cały świat jest na wyciagnięcie ręki i mamy pozbyć się obaw przed wyciągnięciem do niego dłoni.

Od zawsze wszystko w naszym życiu dzieje się już. Nie ma zwłoki, chwil zwątpienia i cierpliwego czekania na efekty. Tu jest teraz i dokładnie w tej chwili ma się wydarzyć to, co sobie zakładaliśmy.

A jeśli się tak nie dzieje? Niemożliwe…

Czyż nie to obiecywali nam rodzice?

No comments
Jolanta WierzbickaNa już

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *